Emeklilik başvuruma cevap alamazsam ne yapmalıyım? - ali öztürk ekonomist emeklilik danışmanlık
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Danışmanlık Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZA TAVSİYE EDİN!

Emeklilik başvuruma cevap alamazsam ne yapmalıyım?


SORU:

haziran 7 sinde manisa il müdürlüğüne dilekçe ile başvurduk. sorum şu dilekçeme kaç günde cevap yazmaları gerekiyor. Yedi, 15 gün, 1 ay gibi mutlaka böyle bir süre vardır değil mi? bir de eğer cevap alamazsam ne yapmalıyım?

CEVAP:


Emeklilik başvurularınıza cevap almak için en az iki ay gerekli. Kaldı ki bu da proplemsiz başvurular için geçerli.

Eğer tüm hizmetleriniz SSK da bulunuyorsa yani Bağ-kur yada Emekli Sandığı hizmetiniz yoksa bir ay içinde emeklilik işlemlerinizi sonuçlandırırlar.

Artık İstanbul İhtiyarlık Sigorta müdürlüğünde yani Unkapanı Sosyal güvenlik merkezinde bu işler hızlı bir şekilde sonuçlanıyor. Sadece SSK hizmeti olanların bir ay içinde emekli edildiğini biliyoruz.

İstanbul için söylemem gerekirse; Kurum eskisi gibi değil çok şey değişti. Özellikle İstanbul SGK il müdürünün bunda büyük payı var.

Manisa orta büyüklükte bir şehir. Dilekçenize 1,5 ay içinde cevap almanız gerekir. Sorunsuz işlerde işlem sonuçlandığında emeklilik yazısı gelir. Bundan evvel size yazı gelmez.

Eğer 1,5 ay içinde emeklilik başvurunuza herhangi bir cevap gelmezse dilekçenizi verdiğiniz yere -size başvurunuz esnasında verilen kartla- giderek durumunuzu sorabilirsiniz.


SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınızı Yanıtlıyor

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız


Top